063-1660033 9-18, Пн-Пт

Вибір антивіруса для сервера

Антивірус для сервера - особливо важливий елемент в захисті інформації підприємства. Вибирати антивірус для сервера слід ретельно, без поспіху, враховуючи всі чинники: рівень детекту, можливості, навантаження на сервер, вартість, юзабельность.

Юзабельність антивіруса для сервера я спеціально поставив на останнє місце - приємно коли антивірус переведений на російську або українську мову і має гарний інтерфейс, але для користувача серверного антивіруса (системного адміністратора підприємства) юзабельність навряд чи є найголовнішим фактором при виборі антивіруса - грамотний системний адміністратор просто зобов'язаний вміти працювати на англомовному продукті і без графічної оболонки. Але, тим не менш, про юзабельність антивіруса також забувати не варто. Беручи до уваги фактор юзабельності можна вибрати Антивірус Касперського: російський інтерфейс, зручний і звичний.

Вартість серверного антивіруса для підприємства теж далеко не завжди є визначальним фактором, вартість інформації на сервері може бути в сотні разів (тисячі, мільйони разів) перевищує номінальну вартість будь-якого антивіруса - досвідчені системні адміністратори завжди виберуть саме більш потужний, а не дешевший серверний антивірус. Економити на безпеці не можна, тим більше на підприємстві. Одним з найдешевших серверних антивірусів є антивірус Emsisoft Anti-Malware for Server - всього близько 60 USD за ліцензію на 1 рік для 3 серверів.

Навантаження на сервер - важливий фактор. Антивірус для сервера не повинен тягнути на себе улюбленого все ресурси сервера - сервер повинен обслуговувати клієнтів, а не один тільки серверний антивірус. В ідеалі серверний антивірус повинен бути практично непомітний на сервері. Не всі сервери мають потужну конфігурацію.

Можливості серверного антивіруса - дуже важливий фактор. Серверний антивірус повинен мати як основний, так і додатковий захист. Чим більше рівнів захисту має серверний антивірус, тим краще. Хороший додатковий захист дають антивіруси TrustPort Antivirus for Servers і Emsisoft Anti-Malware for Server - у них дуже серйозний проактивний захист.

Рівень детекту серверного антивіруса - найважливіший фактор. Серверний антивірус, в ідеалі, повинен визначати всі існуючі віруси, але, на жаль, це поки що неможливо. Ми можемо тільки наблизитися до 100-відсоткового рівня детекту і здатні на це тільки багатоядерні антивіруси: G DATA, TrustPort, Emsisoft. Решта антивірусів значно відстають від багатоядерних антивірусів в детекті, це є наслідком відмінностей в кількості скануючих ядер - багатоядерний антивірус апріорі має детект вище класичних антивірусів, це аксіома, яку знають всі обізнані фахівці.

На підтвердження цих слів наведемо результати тестування серверних антивірусів від однієї з найавторитетніших в світі IT лабораторій - VIRUS BULLETIN. У жовтні 2013 роки (тест серверних антивірусів проводиться раз на рік) лабораторія VIRUS BULLETIN здійснила тестування серверних антивірусів на платформі Windows Server 2008. Результати цього тесту ви можете бачити в таблиці від VIRUS BULLETIN. На перших двох місцях розташовані багатоядерні антивіруси TrustPort (Чехія) і G DATA (Німеччина), вони значно випередили класичні антивіруси Касперського і ESET.


выбор антивируса для сервера


У червневому тесті Virus Bulletin 2014 року антивіруси розташувалися наступним чином:


выбор антивируса для сервера


У цьому тесті перше місце у антивіруса TrustPort Antivirus for Servers, його рівень виявлення склав 100% при відсутності помилкових спрацьовувань. Цей результат у TrustPort дуже сильно відрізняється від результату широко використовуваних Kaspersky і ESET.

 Склавши всі вищевказані фактори ми б рекомендували звернути вашу увагу на серверні антивіруси G DATA, TrustPort Antivirus for Servers і Emsisoft Anti-Malware for Server: у них є російська та українська локалізація, зручний інтерфейс, низьке навантаження на сервер, дуже високий рівень захисту. Вартість Emsisoft при цьому одна з найнижчих (всього близько 60 USD за ліцензію на 1 рік для 3 серверів), а у TrustPort трохи вища - близько 150 USD за ліцензію на 1 рік для одного сервера.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
MY-PC.com.UA © 2024
card-mastercard card-visa webmoney qiwi yandex-money